Dnes slaví : Ondřej Zítra slaví : Iva

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.K tradičním podzimním činnostem patří také sklizeň jablek a hrušek. Sběr těchto druhů ovoce vybízí k tvoření :-). Pojďme si s dětmi vyrobit jablíčko a hruštičku :-). Tvoření je velice jednoduché a určeno i pro nejmenší děti. Tvoření navíc můžeme zpestřit různými říkadly (např. Byla jedna babka; Foukej, foukej větříčku apod.).

Materiál na tvoření: tvrdý papír; barevný papír (různé barvy: červený, žlutý, zelený a hnědý papír; lepidlo (nejlíp v tyčince). Pomůcky na tvoření: nůžky.

Jak tvořit:

  • Tvoříme-li s malými dětmi, je třeba jim tvoření předpřipravit: z tvrdého papíru vystřihneme ovoce a  barevný papír natrháme  na malé kousíčky cca 2x2cm.
  • Plochu  papírového ovoce natřeme lepidlem. Můžeme lepit i jednotlivé papírky zvlášť, ale je to příliš zdlouhavé a vydrží u toho jen hodně trpělivé děti.
  • Natrhané kousky barevného papíru pokládáme na plochu papírového ovoce potřeného lepidlem. Některé děti si s papírky umí vyhrát a dávají systematicky na plochu papírky po jednom. Jiné děti tam kousíčky papíru prostě prsknou. Plocha papírového ovoce je natřená lepidlem a tak vůbec nevadí, když tam děti kousíčky papíru naháží – papírky budou držet i tak.

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.
 
Tip navíc: Jablíčko a hrušku lze použít jako veselou okenní dekoraci. Doporučuji na okno lepit jen několika drobnými kousky izolepy. Radím nelepit lepidlem, uschlé lepidlo se obtížně ze skla odstraňuje a budete mě proklínat ;-).

 

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky