Dnes slaví : Lucie Zítra slaví : Lýdie

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.K tradičním podzimním činnostem patří také sklizeň jablek a hrušek. Sběr těchto druhů ovoce vybízí k tvoření :-). Pojďme si s dětmi vyrobit jablíčko a hruštičku :-). Tvoření je velice jednoduché a určeno i pro nejmenší děti. Tvoření navíc můžeme zpestřit různými říkadly (např. Byla jedna babka; Foukej, foukej větříčku apod.).

Materiál na tvoření: tvrdý papír; barevný papír (různé barvy: červený, žlutý, zelený a hnědý papír; lepidlo (nejlíp v tyčince). Pomůcky na tvoření: nůžky.

Jak tvořit:

 • Tvoříme-li s malými dětmi, je třeba jim tvoření předpřipravit: z tvrdého papíru vystřihneme ovoce a  barevný papír natrháme  na malé kousíčky cca 2x2cm.
 • Plochu  papírového ovoce natřeme lepidlem. Můžeme lepit i jednotlivé papírky zvlášť, ale je to příliš zdlouhavé a vydrží u toho jen hodně trpělivé děti.
 • Natrhané kousky barevného papíru pokládáme na plochu papírového ovoce potřeného lepidlem. Některé děti si s papírky umí vyhrát a dávají systematicky na plochu papírky po jednom. Jiné děti tam kousíčky papíru prostě prsknou. Plocha papírového ovoce je natřená lepidlem a tak vůbec nevadí, když tam děti kousíčky papíru naháží – papírky budou držet i tak.

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.
 
Tip navíc: Jablíčko a hrušku lze použít jako veselou okenní dekoraci. Doporučuji na okno lepit jen několika drobnými kousky izolepy. Radím nelepit lepidlem, uschlé lepidlo se obtížně ze skla odstraňuje a budete mě proklínat ;-).

 

Tipy na výchovu dětí

 • Jak pomoci dětem vybudovat zdravé pracovní návyky?

  Už kolem tří let věku dítěte se začíná rozvíjet vůle. Vůle je ta složka osobnosti, která nám pomáhá překonávat překážky,

  ...
 • 10. rad k výchově

  Výchova dítěte může být velmi komplikovaná a zároveň je velmi důležitá. Možná, že taková dokonalá výchova dítěte ani neexistuje. Já jsem

  ...
 • Inteligence a rozvoj dítěte

  Péče v prvních dvanácti měsících života dá dítěti často mnohem víc pro jeho rozvoj než celých

  ...

Říkanky pro děti

 • 40 našich nejoblíbenějších

  1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

  2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

  ...
 • Můj andělíček

  Andělíčku, můj strážníčku,

  opatruj mi mou dušičku,

  opatruj ji ve dne, v noci,

  od zlého i od

  ...
 • Jirka

  Jede Jirka na koze,

  bačkory má na noze,

  na bačkorách ostruhy,

  spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky