Dnes slaví : Milada Zítra slaví : Apolena

Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem, tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzimPodzim hýří nádhernými barvami. Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstí. Pomocí prstových barev, fantazie a dětských tlapiček si můžete (relativně :-) jednoduchým způsobem vykouzlit nádherně barevný podzimní strom.

Materiál a potřeby na tvoření: prstové barvy (na strom podzimní barvy: hnědou, červenou, žlutou, zelenou), několik papírů A3, A4 (my používáme A3 a mám připraveno více papírů, naše děti tiskají rády a tak máme docela velkou spotřebu. Dcera 20-měsíců tomu říká: Ťap, ťap.:-), korkový špunt (budeme ho používat jako razítko), paleta (stačí víčko od nanuku).
Pokud chceme okolo ježečka zátiší  tak listy nebo brambor na razítko listu. Doporučuji tvořit někde, kde je umyvatelný povrch  a v pracovním oblečení. K ruce si dát vlhčené kapesníčky nebo utěrku na utření rukou. Je třeba počítat s tím, že barvy budou opravdu všude ;-).

Jak tvořit:
  • Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstíPokud nechceme nechat děti zamazat si celou ruku (což je docela dobře pochopitelné :-):-), můžeme dětem udělat korunu a kmen stromu my. A předat jim papír už s holým stromem a uschlými barvami. Je to takový elegantnější způsob. V dalším kroku příjde na řadu korkové razítko a tak čistě teoreticky by děti nemusely být zamazané od hlavy až k patě ;-).
  • Nějakým způsobem si připravíme barvičky, některé jsou v kelímkách, jiné v tubě. My docela rády používáme paletku. Její používání umožňuje: jednak dávkovat množství barvy, druhak barvy se někdy sami namixují docela zajímavým způsobem a vznikají zajímavé odstíny.
  • Jak správně tušíte, korek se namočí v barvě a otiskne se do koruny stromu. Dá se ale tiskat i libovolně jinde istí přece padá a nemusí být nutně na stromě :-).

 Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem, tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzim

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky