Dnes slaví : Jeroným Zítra slaví : Igor

Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem, tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzimPodzim hýří nádhernými barvami. Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstí. Pomocí prstových barev, fantazie a dětských tlapiček si můžete (relativně :-) jednoduchým způsobem vykouzlit nádherně barevný podzimní strom.

Materiál a potřeby na tvoření: prstové barvy (na strom podzimní barvy: hnědou, červenou, žlutou, zelenou), několik papírů A3, A4 (my používáme A3 a mám připraveno více papírů, naše děti tiskají rády a tak máme docela velkou spotřebu. Dcera 20-měsíců tomu říká: Ťap, ťap.:-), korkový špunt (budeme ho používat jako razítko), paleta (stačí víčko od nanuku).
Pokud chceme okolo ježečka zátiší tak listy nebo brambor na razítko listu. Doporučuji tvořit někde, kde je umyvatelný povrch  a v pracovním oblečení. K ruce si dát vlhčené kapesníčky nebo utěrku na utření rukou. Je třeba počítat s tím, že barvy budou opravdu všude ;-).

Jak tvořit:
 • Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstíPokud nechceme nechat děti zamazat si celou ruku (což je docela dobře pochopitelné :-):-), můžeme dětem udělat korunu a kmen stromu my. A předat jim papír už s holým stromem a uschlými barvami. Je to takový elegantnější způsob. V dalším kroku příjde na řadu korkové razítko a tak čistě teoreticky by děti nemusely být zamazané od hlavy až k patě ;-).
 • Nějakým způsobem si připravíme barvičky, některé jsou v kelímkách, jiné v tubě. My docela rády používáme paletku. Její používání umožňuje: jednak dávkovat množství barvy, druhak barvy se někdy sami namixují docela zajímavým způsobem a vznikají zajímavé odstíny.
 • Jak správně tušíte, korek se namočí v barvě a otiskne se do koruny stromu. Dá se ale tiskat i libovolně jinde istí přece padá a nemusí být nutně na stromě :-).

 Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem, tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzim

Tipy na výchovu dětí

30. září 2023

 • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

  Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

  ...
 • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

  Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

  ...
 • Šikana: Jak jí předcházet?

  Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

  ...

Říkanky pro děti

30. září 2023

 • 40 našich nejoblíbenějších

  1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

  2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

  ...
 • Můj andělíček

  Andělíčku, můj strážníčku,

  opatruj mi mou dušičku,

  opatruj ji ve dne, v noci,

  od zlého i od

  ...
 • Jirka

  Jede Jirka na koze,

  bačkory má na noze,

  na bačkorách ostruhy,

  spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky