Dnes slaví : Oldřich Zítra slaví : Lenka

Ježek se na zimu ukládá k zimnímu spánku a navíc je to sympatické zvíře - stává se tak oblíbeným námětem dětského podzimního tvoření :-). Při troše fantazie lze vidět ježečka i v otisku dětské dlaně a tak jsme se pustili do tvoření. Inspirujte si a vytvořte si ježečka. Je to skvělá vzpomínka na malé ruce našich dětí.

Materiál a pomůcky na tvoření: Na otisky: prstové barvy (hnědá, bílá, černá na ježečka a žlutá, zelená, červená na listí); několik papírů A3 (lepší je připravit si více papírů, děti většinou tiskají rády, my vždycky několik papírů zničíme než se povede něco vyrobit :-); paleta (stačí víčko od nanuku). Doporučuji tvořit někde, kde je umyvatelný povrch v pracovním oblečení a k ruce si dát vlhčené kapesníčky nebo utěrku na utření rukou. Je třeba počítat s tím, že barvy budou opravdu všude ;-). Na razítka: vykrajovačky s podzimními motivy (lístečky, hřib apod.), brambora, nůž.

Jak na tvoření:

  • Nejdříve vyrobte razítka. Do rozpůlené brambory se zatlačí vykrajovačka, která nám vytvoří plochu razítka. Vykrajovačku se nechá vtlačená do brambory a nožíkem se odkrájí přebytečné kousky brambory. Jasně, bramborová razítka všichni známe a tak je to primitivní nápad, ale dříve jsem poměrně nešikovně se snažila tvar razítka do brambory vrýpat špičkou nože a vyšel mi většinou nějaký patvar ;-). Vykrajovačky toto elegantně řeší :-).
  • Když jsou hotová razítka, pusťte se do otisků. Dobré je nanést barvy na paletku a to co chceme obtisknout, v barvě na paletce namočit. U bramborových razítek je třeba dávat pozor, abychom se nenaneslo na razítko hodně barvy, obrysy pak začnou splývat.
  • Pro otisk ježečka se natřou dlaně hnědou prstovou barvou a ručičky se otisknou. Na ukazováček si nabarvíme bílou prstovou barvou a vyrobíme bělmo očí. Černou barvou ukazováčkem se dodělá očičko a udělá se čumáček.
  • Je možné použít i otisky listí.  Obrázek jsem dělala s naším 20-měsíčním batoletem a pro dceru je určitě jednoduší namočit v barvě bramboru (je akorát do ruky) než obtiskávat tenoučký lísteček.

výtvarný nápad pro děti na podzim, otisky dlaní, tvoření s dětmi na podzim - ježek, nápady pro prstové barvy

výtvarný nápad pro děti na podzim, otisky dlaní, tvoření s dětmi na podzim - ježek, nápady pro prstové barvy

výtvarný nápad pro děti na podzim, otisky dlaní, tvoření s dětmi na podzim - ježek, nápady pro prstové barvy

Tipy na výchovu dětí

**Kanál nebyl nalezen**

Říkanky pro děti

**Kanál nebyl nalezen**

Nechejte si zasílat novinky

**Joomla! konzole ladění chyb**

**Sezení**

**Informace o profilu**

**Využití paměti**

**Dotazy do databáze**

**Chyby analýzy jazykových souborů**

**Nahrané jazykové soubory**

**Nepřeložené řetězce**