Dnes slaví : Jeroným Zítra slaví : Igor

Když na začátku druhého tisíciletí britský pedagog Steve Watts v Čechách zakládal svou jazykovou školu, zřejmě sám nepředpokládal, že se jednoho dne rozroste do takových rozměrů. Jeho jediným cílem bylo učit děti cizí jazyk jinak, než u nás do té doby bylo zvykem. Tedy hravě, interaktivně, zábavně. To se mu podařilo a dokázal mnohem víc. Díky tvrdé práci a týmu lidí, kteří mu k tomu dopomohli, vybudoval respektovanou metodologii, techniku i výukové materiály předškolního a školního věku, které dokonce obdrželi akreditaci MŠMT.

Podle metody Wattsenglish se v dnešní době učí tisíce dětí v mateřských i základních školách, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. A čím je metoda tak unikátní? Je to hned několik věcí, které ji odlišují od ostatních. Pojďme se na ně společně podívat.

 

Wattsenglish

 

Tím nejdůležitějším znakem je bezpochyby to, že se děti prostřednictvím videí, písniček a učebnice neustále setkávají s rodilým mluvčím – se Stevem. Ten k nim neustále „promlouvá“ a vede je. Na rozdíl od ostatních učebnic, kterými děti zpravidla provázejí kreslené postavičky, v učebnicích „WOW!“ najdete obličej Steva na každé straně. Možná vás napadne, že taková praktika trochu zavání kultem osobnosti. Věřte ale, že co nám se zdá podivné, na děti funguje a dokonce je to baví. K umístění vlastního obličeje do materiálů přitom Steva vedly jiné důvody než přemíra ega. Neexistuje totiž jiný zdroj, pomocí kterého můžete dětem názorně předvést doslova každou lidskou emoci a duševní rozpoložení než lidský obličej. Reálný člověk zároveň pro děti výuku dělá i tak nějak, no, reálnější.

 

 

 

Vedle reálného obličeje, jsou pak důležitými znaky hravost, opakování a pevná struktura. Lekce angličtiny Wattsenglish jsou postaveny tak, aby si při nich děti hrály a bavily se. Nenechte se ale zmást. Není hra jako hra. Hry v rámci angličtiny jsou pečlivě promyšleny tak, aby měly maximální edukativní účinek. Stejně tak metodologie zahrnuje přesně dané a neměnné postupy, bez nichž by výuka prostě nefungovala. Každý lektor, který s výukou začíná, musí tedy projít školením a důvěrně se seznámit se základními principy metody.

Tipy na výchovu dětí

30. září 2023

  • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

    Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

    ...
  • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

    Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

    ...
  • Šikana: Jak jí předcházet?

    Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

    ...

Říkanky pro děti

30. září 2023

  • 40 našich nejoblíbenějších

    1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

    2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

    ...
  • Můj andělíček

    Andělíčku, můj strážníčku,

    opatruj mi mou dušičku,

    opatruj ji ve dne, v noci,

    od zlého i od

    ...
  • Jirka

    Jede Jirka na koze,

    bačkory má na noze,

    na bačkorách ostruhy,

    spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky