Dnes slaví : Jan Zítra slaví : Ivan

Když na začátku druhého tisíciletí britský pedagog Steve Watts v Čechách zakládal svou jazykovou školu, zřejmě sám nepředpokládal, že se jednoho dne rozroste do takových rozměrů. Jeho jediným cílem bylo učit děti cizí jazyk jinak, než u nás do té doby bylo zvykem. Tedy hravě, interaktivně, zábavně. To se mu podařilo a dokázal mnohem víc. Díky tvrdé práci a týmu lidí, kteří mu k tomu dopomohli, vybudoval respektovanou metodologii, techniku i výukové materiály předškolního a školního věku, které dokonce obdrželi akreditaci MŠMT.

Podle metody Wattsenglish se v dnešní době učí tisíce dětí v mateřských i základních školách, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. A čím je metoda tak unikátní? Je to hned několik věcí, které ji odlišují od ostatních. Pojďme se na ně společně podívat.

 

Wattsenglish

 

Tím nejdůležitějším znakem je bezpochyby to, že se děti prostřednictvím videí, písniček a učebnice neustále setkávají s rodilým mluvčím – se Stevem. Ten k nim neustále „promlouvá“ a vede je. Na rozdíl od ostatních učebnic, kterými děti zpravidla provázejí kreslené postavičky, v učebnicích „WOW!“ najdete obličej Steva na každé straně. Možná vás napadne, že taková praktika trochu zavání kultem osobnosti. Věřte ale, že co nám se zdá podivné, na děti funguje a dokonce je to baví. K umístění vlastního obličeje do materiálů přitom Steva vedly jiné důvody než přemíra ega. Neexistuje totiž jiný zdroj, pomocí kterého můžete dětem názorně předvést doslova každou lidskou emoci a duševní rozpoložení než lidský obličej. Reálný člověk zároveň pro děti výuku dělá i tak nějak, no, reálnější.

 

 

 

Vedle reálného obličeje, jsou pak důležitými znaky hravost, opakování a pevná struktura. Lekce angličtiny Wattsenglish jsou postaveny tak, aby si při nich děti hrály a bavily se. Nenechte se ale zmást. Není hra jako hra. Hry v rámci angličtiny jsou pečlivě promyšleny tak, aby měly maximální edukativní účinek. Stejně tak metodologie zahrnuje přesně dané a neměnné postupy, bez nichž by výuka prostě nefungovala. Každý lektor, který s výukou začíná, musí tedy projít školením a důvěrně se seznámit se základními principy metody.

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky