Dnes slaví : Ondřej Zítra slaví : Iva

výroba vánočního přání, výroba ručního papíru, Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíruPapír je jeden z nejpoužívanějších materiálů, najdete ho všude a v různých formách. Papír si můžete taky ale vyrobit s dětmi doma. Jeho výroba je určitě zajímavou příležitostí ukázat dětem, jak se papír vyrábí. Vyrobený ruční papír můžete použít třeba pro vlastní výrobu originálních přání k nejrůznějším příležitostem. Článek navazuje na Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení a ukazuje možnosti, jak ručně doma vyrobený papír využít k výrobě (nejen) vánočních přání.

Detailně rozpsané pomůcky na tvoření najdete v článku: Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení

Chcete-li vyrobit jednoduché a při tom pěkné přáníčko, můžete pomocí vykrajovátka vytvořit z papírové kaše obrázky, které můžete:

  1. nalepit na barevnou čtvrtku, kde jsme papírovou hmotu nanášeli kolem vykrajovátka, takže vznikne otvor požadovaného tvaru - viz vánoční přání na obrázku 1;
  2. podlepit čtvrtkou se přáníčko stane pevnější a zajímavější - viz přání s kačenkou na obrázku 1;
  3. nalepit přímo na ruční papír - viz přání s jablíčkem na obrázku 1.

Detailní postup při výrobě přání:

  • Vykrajovátko položíte na síťku podloženou savým hadrem (stačí kuchyňská houbička, dle velkosti vykrajovátka) a barevnou papírovou kaši lžičkou nanášíme do vykrajovátka, snažíme se, aby hmota byla po celém vnitřku vykrajovátka.
  • Po té opatrně houbičkou a nebo hadříkem přes síťku vysušujeme, až je tvar zaschlý tak, že drží pohromadě.
  • Prstem opatrně odejmete vzniklý výrobek ze stěn vykrajovátka, vyjmutý jej vložíme mezi savé hadříky a opatrně zmáčkneme, abychom jejich strukturu vyrovnaly.
  • Necháme usušit a lepíme.

Obrázek 1 - Ukázky přání z ručního papíru

výroba vánočního přání, výroba ručního papíru, Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíru

 

 

 

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky