Dnes slaví : Jeroným Zítra slaví : Igor

Tea bag folding je skládání čajových sáčků technikou origami. Čajové sáčky jsou vlastně výborný "odpad" pro tvoření. Může být krásně barevný a pokud začnete čajové sáčky sbírat například v organizaci, můžete nashromáždit spoustu tvořivého materiálu. Různé značky čajů mají různé velikosti přebalů (zjistila jsem, že například Pickwick má větší sáčky než Teakanne :-). S většími přebaly se lépe pracuje, ale i tak je to vlastně drobná, titěrná práce vyžadující dávku trpělivosti. Přiznávám, že naše děti (3 a 6 let) složitější tvar nesloží - na posledních fotografiích ale uvidíte, že i ony si čajovými obaly pohrály :-). A určitě je baví aranžovat již vzniklé tvary :-). Vzniklé tvary můžete použít na výrobů přání anebo třeba záložek. Tento článek můžeme chápat jako seznámení s technikou a taky na změnu pohledu na čajové sáčky - určitě si s nimi vyhrajete :-).

Na začátku je třeba nasbírat čajové sáčky - je dobré vidět v čajovém přebalu materiál :-). Dobrý český popis, jak postupovat krok za krokem, můžete najít: tady. Pointa je v tom, že si z přebalů vytvoříte čtverce (no spíš čtverečky), které pak se dále skládají. Návody různě uvádí, že z jednoho sáčku můžete vytvořit více čtverečků - já ale používám jen ty největší a nejhezčí čtverečky a tak mám velkou spotřebu - na jednu hvězdičku potřebuji i 8 čajových sáčků.

tea bog folding, tvoření z čajových sáčků, tvoření s dětmi

Tady můžete vidět, jak to dopadá, když se v domácnosti konzumuje jen zelený čaj :-):-) a že jsem se snažila nasbírat i ty krásně barevné sáčky z ovocných čajů :-).

tea bag folding, tvoření z čajových sáčků, tvoření s dětmi, tvořivá recyklace

Schémata a inspiraci na skládání najdete pod klíčovými slovy: tea bag foldig instructionstea bag folding.

tea bag folding, tvoření z čajových sáčků, tvoření s dětmi, tvořivá recyklace

A tady vlastnoruční a spontánní nápady dětí. Děti mi velice ochotně pomáhaly stříhat, pokud hledáte, co dát dětem na stříhat, tak čajové přebaly jsou určitě cesta. Děti si lepily čajové sáčky do řad a podle svých schopností si zkoušely skládat.

tea bag folding, tvoření z čajových sáčků, tvoření s dětmi, tvořivá recyklace

A tady pokus o jednu minivlaštovku :-).

tea bag folding, tvoření z čajových sáčků, tvoření s dětmi, tvořivá recyklace

 Takhle může vypadat přání:tea bag folding, tvoření z čajových sáčků, tvoření s dětmi, tvořivá recyklace, vyrábíme přání

Tipy na výchovu dětí

30. září 2023

 • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

  Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

  ...
 • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

  Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

  ...
 • Šikana: Jak jí předcházet?

  Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

  ...

Říkanky pro děti

30. září 2023

 • 40 našich nejoblíbenějších

  1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

  2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

  ...
 • Můj andělíček

  Andělíčku, můj strážníčku,

  opatruj mi mou dušičku,

  opatruj ji ve dne, v noci,

  od zlého i od

  ...
 • Jirka

  Jede Jirka na koze,

  bačkory má na noze,

  na bačkorách ostruhy,

  spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky