Dnes slaví : Milada Zítra slaví : Apolena

hry na párty, tvoříme na oslavu, koláže papírové talířeHledáte vhodnou zábavu na oslavu pro děti? Za pomocí vystříhaných obrázků si můžete vyrobit rozmanité koláže na nejrůznější téma. My jsme vyzkoušeli soutěž o nejvtipnější obličeje a nejlepší dort Pejska a Kočičky z knihy J. Čapka. Tvoření je nenaročné na materiál a přípravu. Tvořili jsme i v mateřském centru, máme opakovaně  vyzkoušenou výrobu ve skupinkách menších předškolních dětí.

Materiál na tvoření: letáky ze supermarketů, katalogy kosmetických firem, bulvární plátky (pro vystřihávání obličejů), papírové talíře, lepidlo. 
Pomůcky na tvoření: nůžky, krabička na vystříhané obrázky.

Jak tvořit:

  • Nasbíráme si letáky ze supermarketů, katalogy kosmetických firem, nejrůznější časopisy.
  • Obrázky a texty zkuste vystřihnout a zkomponovat tak, aby se Vám to líbilo. Nalepte si vystřižené obrázky na papír.

Různé variace:

  • Nevtipnější obličeje. Děti mají za úkol vyrobit nejvtipnější obličej.
  • Nejlepší dort podle Pejska a Kočičky. Asi tušíte, že úkolem je na papírový talíř nalepit takové potraviny, které by si děti daly do nejlepší dortu. Tímto dortem si nezkazí ani postavu, ani žaludek :-).
  • Dopis mému neoblíbenému jídlu. V knize „Nové nápady pro starý papír“ najdete podobný nápad: dopis mému neoblíbenému jídlu. Na papírový tácek se nalepí nejméně oblíbené jídlo a píše se mu dopis, proč ho nemáme rádi. (Petržela, Z. Nové nápady pro starý papír, Praha: Portál, 2008.)

tvoříme s dětmina oslavy, koláže na papírovém talíři

 Foto: Katka Kobělková (Ktk).

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky