Dnes slaví : Jeroným Zítra slaví : Igor

Když na začátku druhého tisíciletí britský pedagog Steve Watts v Čechách zakládal svou jazykovou školu, zřejmě sám nepředpokládal, že se jednoho dne rozroste do takových rozměrů. Jeho jediným cílem bylo učit děti cizí jazyk jinak, než u nás do té doby bylo zvykem. Tedy hravě, interaktivně, zábavně. To se mu podařilo a dokázal mnohem víc. Díky tvrdé práci a týmu lidí, kteří mu k tomu dopomohli, vybudoval respektovanou metodologii, techniku i výukové materiály předškolního a školního věku, které dokonce obdrželi akreditaci MŠMT.

Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení, tvoření s dětmiPapír je jeden z nejpoužívanějších materiálů, najdete ho všude a v různých formách. Papír si můžete taky ale vyrobit s dětmi doma. Jeho výroba je určitě zajímavou příležitostí ukázat dětem, jak se papír vyrábí. Vyrobený ruční papír můžete použít třeba pro vlastní výrobu originálních přání k nejrůznějším příležitostem. Jak výrobu domácího papíru aplikovat na výrobu ručního papíru najdete tady: Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíru.
Může se Vám zdát, že technika práce s papírovou hmotou je celkem náročná a raději ji opustíte, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že opak je pravdou. Dají se s ní vyrobit pěkná jednoduchá dílka s poměrně malými dětmi. S naší Aničkou jsme z papírové hmoty tvořili, už když jí bylo rok a půl. Nyní pracujeme s papírovou hmotou s dětmi od 4 let v doprovodu maminky na kroužku dílničky domácího tvoření v rodinném centru Dobříšek

výroba vánočního přání, výroba ručního papíru, Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíruPapír je jeden z nejpoužívanějších materiálů, najdete ho všude a v různých formách. Papír si můžete taky ale vyrobit s dětmi doma. Jeho výroba je určitě zajímavou příležitostí ukázat dětem, jak se papír vyrábí. Vyrobený ruční papír můžete použít třeba pro vlastní výrobu originálních přání k nejrůznějším příležitostem. Článek navazuje na Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení a ukazuje možnosti, jak ručně doma vyrobený papír využít k výrobě (nejen) vánočních přání.

Tea bag folding je skládání čajových sáčků technikou origami. Čajové sáčky jsou vlastně výborný "odpad" pro tvoření. Může být krásně barevný a pokud začnete čajové sáčky sbírat například v organizaci, můžete nashromáždit spoustu tvořivého materiálu. Různé značky čajů mají různé velikosti přebalů (zjistila jsem, že například Pickwick má větší sáčky než Teakanne :-). S většími přebaly se lépe pracuje, ale i tak je to vlastně drobná, titěrná práce vyžadující dávku trpělivosti. Přiznávám, že naše děti (3 a 6 let) složitější tvar nesloží - na posledních fotografiích ale uvidíte, že i ony si čajovými obaly pohrály :-). A určitě je baví aranžovat již vzniklé tvary :-). Vzniklé tvary můžete použít na výrobů přání anebo třeba záložek. Tento článek můžeme chápat jako seznámení s technikou a taky na změnu pohledu na čajové sáčky - určitě si s nimi vyhrajete :-).

tvořivá recyklace, tvoříme s dětmi, tvoříme z ruliček toaletního papíru, tvoříme zvířátkaChcete si vyrobit zvířátka, jak je vyrobit tak, aby byla "3D"? Zkuste zvířátka z ruliček toaletního papíru. Zrecyklujete tak vhodný odpad. Děti tvořily zvířatka - kočičku  v mateřském centru (vyráběly děti ve věku 4r., 2 r. a 1,5 r. s dopomocí rodičů) a byla jsem překvapená, jak si děti s vyrobenou kočičkou hrály stavěly ji ohrádku a měly z ní opravdu radost.

Tipy na výchovu dětí

30. září 2023

 • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

  Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

  ...
 • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

  Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

  ...
 • Šikana: Jak jí předcházet?

  Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

  ...

Říkanky pro děti

30. září 2023

 • 40 našich nejoblíbenějších

  1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

  2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

  ...
 • Můj andělíček

  Andělíčku, můj strážníčku,

  opatruj mi mou dušičku,

  opatruj ji ve dne, v noci,

  od zlého i od

  ...
 • Jirka

  Jede Jirka na koze,

  bačkory má na noze,

  na bačkorách ostruhy,

  spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky