Dnes slaví : Jeroným Zítra slaví : Igor

Tvoříme s dětmi - motýlek ze skládaného papíru a chlupatého drátku. jak vyrobit zápich do květináče.Milým a veselým výrobkem může být motýlek ze skládaného papíru, chlupatého drátku a korálku. Výroba je relativně jednoduchá: děti ale musí naskládat papír do harmonik, což jsem zjistila, že bývá potíž.

Musí také ohnout a zakroutit chlupatý drátek a navléknout na něho korálek. Já sama jsem vyráběla motýla s vlastními dětmi a výtvarných dílnách a mám za to, že to je bezva trénink jemné motoriky a trpělivosti. Pokud tvoříte s hodně malými dětmi, můžete si výrobu rozfázovat - jeden den naskládat harmoniku, druhý den pracovat s chlupatým drátkem a až třetí den kompletovat. Motýlka lze použít jako zápich do květináče a věnovat třeba jako milou pozornost.

Materiál a pomůcky ke tvoření: 

Měkký papír vhodný ke skládání (může být jakýkoliv barevný, my jsme použili hedvábný batikovaný papír), chlupatý drátek (nejlevnější mají v KiK), korálek s velkou dírkou (dírka musí být tak veliká, aby se jí daly protáhnout oba konce chlupatého drátku). Na zápich: špejli.

Jak tvořit:

 • Z papíru si vystřihněte obdélník. Obdélník by měl být spíše delší a užší. My jsme použili rozměr 26 x 14 cm. Z takové pruhu papíru vznikne poskládáním do harmoniky motýlek přibližně o velikosti 13 x 11 cm. Motýlek je pěkně symetrický a naskládaná křídla jsou bohatá. Motýlci jsou typičtí pestrými křídly - můžete zkusit použít batikovaný hedvábný papír nebo si papír nabarvit jiným způsobem.Papír naskládejte do "harmoniky".
 • Vezměte si drátek a ohněte ho v půlce, zakruťte - tato část bude tvořit tělo motýlka.
 • Mezi drátky vložte harmoniku a zase zakruťte.
 • Navlékněte korálek - korálek bude tvořit hlavičku.
 • Drátky můžete ohnout jako tykadýlka. Podle potřeby můžete zastřihnout.
 • Můžete připevnit na špejli. Vznikne zápich do květináče.

Tvoříme s dětmi - motýlek ze skládaného papíru a chlupatého drátku. jak vyrobit zápich do květináče.

 

Tipy na výchovu dětí

30. září 2023

 • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

  Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

  ...
 • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

  Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

  ...
 • Šikana: Jak jí předcházet?

  Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

  ...

Říkanky pro děti

30. září 2023

 • 40 našich nejoblíbenějších

  1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

  2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

  ...
 • Můj andělíček

  Andělíčku, můj strážníčku,

  opatruj mi mou dušičku,

  opatruj ji ve dne, v noci,

  od zlého i od

  ...
 • Jirka

  Jede Jirka na koze,

  bačkory má na noze,

  na bačkorách ostruhy,

  spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky