Dnes slaví : Prokop Zítra slaví : Cyril a Metoděj

Tvoříme s dětmi - motýlek ze skládaného papíru a chlupatého drátku. jak vyrobit zápich do květináče.Milým a veselým výrobkem může být motýlek ze skládaného papíru, chlupatého drátku a korálku. Výroba je relativně jednoduchá: děti ale musí naskládat papír do harmonik, což jsem zjistila, že bývá potíž.

Musí také ohnout a zakroutit chlupatý drátek a navléknout na něho korálek. Já sama jsem vyráběla motýla s vlastními dětmi a výtvarných dílnách a mám za to, že to je bezva trénink jemné motoriky a trpělivosti. Pokud tvoříte s hodně malými dětmi, můžete si výrobu rozfázovat - jeden den naskládat harmoniku, druhý den pracovat s chlupatým drátkem a až třetí den kompletovat. Motýlka lze použít jako zápich do květináče a věnovat třeba jako milou pozornost.

Materiál a pomůcky ke tvoření: 

Měkký papír vhodný ke skládání (může být jakýkoliv barevný, my jsme použili hedvábný batikovaný papír), chlupatý drátek (nejlevnější mají v KiK), korálek s velkou dírkou (dírka musí být tak veliká, aby se jí daly protáhnout oba konce chlupatého drátku). Na zápich: špejli.

Jak tvořit:

  • Z papíru si vystřihněte obdélník. Obdélník by měl být spíše delší a užší. My jsme použili rozměr 26 x 14 cm. Z takové pruhu papíru vznikne poskládáním do harmoniky motýlek přibližně o velikosti 13 x 11 cm. Motýlek je pěkně symetrický a naskládaná křídla jsou bohatá. Motýlci jsou typičtí pestrými křídly - můžete zkusit použít batikovaný hedvábný papír nebo si papír nabarvit jiným způsobem.Papír naskládejte do "harmoniky".
  • Vezměte si drátek a ohněte ho v půlce, zakruťte - tato část bude tvořit tělo motýlka.
  • Mezi drátky vložte harmoniku a zase zakruťte.
  • Navlékněte korálek - korálek bude tvořit hlavičku.
  • Drátky můžete ohnout jako tykadýlka. Podle potřeby můžete zastřihnout.
  • Můžete připevnit na špejli. Vznikne zápich do květináče.

Tvoříme s dětmi - motýlek ze skládaného papíru a chlupatého drátku. jak vyrobit zápich do květináče.

 

Tipy na výchovu dětí

4. červenec 2020

  • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

    Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

    ...
  • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

    Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

    ...
  • Šikana: Jak jí předcházet?

    Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

    ...

Říkanky pro děti

4. červenec 2020

  • 40 našich nejoblíbenějších

    1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

    2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

    ...
  • Můj andělíček

    Andělíčku, můj strážníčku,

    opatruj mi mou dušičku,

    opatruj ji ve dne, v noci,

    od zlého i od

    ...
  • Jirka

    Jede Jirka na koze,

    bačkory má na noze,

    na bačkorách ostruhy,

    spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky