Dnes slaví : Ondřej Zítra slaví : Iva

Vytvořte si s dětmi svěží jarní dekoraci – zasejte osení nebo řeřichu. Setím osením se bavíme už několik let, je osvěžující vidět po zimě něco zeleného :-). Pokud osení zasadíte trochu méně tradičně, třeba do skořápek od vajíček, vyrobíte si působivé jarní aranžmá.  Mimo vlastního kreativního tvoření, tak absolvujete zajímavý biologický pokus :-)

Materiál a pomůcky na tvoření: Semínka trávy nebo obilí (někdy už přímo v květinářství mohou nabízet „Velikonoční osení“). Můžete také zasít řeřichu. Hlína. Květináč nebo miska.

Jak tvořit:

  • Osení zasaďte do misky a pravidelně se zalévejte.  Po  7 dnech má být osení cca 10 cm vysoké. Pokud si chcete vypěstovat řeřichu, stačí semínka nasypat do misky s vlhkou vatou. Řeřicha roste ještě rychleji než osení. Když vyroste, můžete ji zkonzumovat, je plná vitamínů. 

Další nápady pro tvoření:

  • Zasaďte semínka do průhledné plastové misky. Můžete se pak dívat, jak semínka klíčí a proráží si cestu. Pokud misku zvednete, jde dobře vidět, jak přibývají kořínky.
  • Pokaždé když osení povyroste, udělejte na špejli čárku a k tomu připište datum. Budete přesně vědět, o kolik osení povyrostlo od minula.
    Vyrobte zápichy s jarními motivy.
  • Zasejte osení do skořápky od vajíčka.

 Tvoření s dětmi, tvoření velikonoční dekorace, jarní osení, osení ve skořápce od vajíčka.

 

 

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky