Dnes slaví : Ondřej Zítra slaví : Iva

Výtvarný nápad Velikonoce, tvoření s dětmi, slepice a kuřátka otisk rukyK jaru a Velikonocím patří slepice a kuřátka. Slepičky a kuřátka se dají dobře znázornit i s úplně malými dětmi za pomocí otisků jejich ručiček. Vytváření obrázků za pomoci otisků rukou není vůbec tak jednoduché, jak to vypadá. Je nutné otisknout ruku a prsty správným směrem, to může být pro děti obtížnější. Také musíte mít fantazii, abyste viděli v otisku nějaký motiv. Výtvarný nápad je vhodný i pro malé děti.

 Materiál a pomůcky na tvoření: papír, prstové barvy, fix, ruce a fantazie :-).

Jak tvořit:

  • Připravte si více bílých papírů a prstové barvy v potřebných barvách. Natřete dětem ruku štětcem. Větší děti si mohou ruku natřit i samy. Nechte dítě otisknout ruků na bílý papír.  Na ztvárnění kuřátek natřete dítěti nejlíp vrchní článek ukazováčku.
  • Jak nanést barvu na prsty a dlaně? Prstové barvy bývají obvykle v kelímku. Můžete dát trochu barvy na paletku (nebo plastové víčko), natřít dítěti ruku štětcem a nechat ho ruku otisknout. Tak vznikne "slepička". Naneste žlutou barvu na ukazováček dítěte a nechte dítě otisknout prst. Vytvoříte tak kuřátko.
  • Po zachnutí barev dokreslete slepičku a kuřátka.

Další výtvarné nápady:

  • Motiv slepičky s kuřátky můžete použít na přání k VelikonocímVýtvarný nápad Velikonoce, tvoření s dětmi, slepice a kuřátka otisk ruky

 Nápad je z knihy: Janičatová, M., Cirhanová, M. Kreslíme, malujeme, tvoříme. TeMi Cz: 2008

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky