Dnes slaví : Milada Zítra slaví : Apolena

velikonoční beránci a ovečky, tvoření s dětmi, zvířatka na kolíčkuK symbolům Velikonoc patří beránci a ovečky. Jednou z možností, jak je vytvořit s dětmi, jsou zvířátka na kolíčku. Základem tvoření těchto zvířatek jsou dva kolíčky připevněné na kartonu, výrobky jsou tak stabilní a samostatně stojí. Tělo beránka jsme omotali vlnou, spojení beránek-ovečka-vlna se mi zdá "věrné". Nemusíte se ale bát použít cokoliv, co máte právě po ruce. Upotřebte vatu a vatové tyčinky do uší, popcorn, zmuchlaný krepový papír - prostě cokoliv.  Zvířatka z kolíčku nemusí sloužit jen jako dekorace, děti ji použivaly i jako hračku.

Materiál a pomůcky pro tvoření: Kartónový papír (třeba ze starých krabic), dva kolíčky, vlnu (čím hrubší vlnu použijte, tím rychleji bude ovečka hotová. Pro tvoření s malými dětmi bych doporučila opravdu hrubou vlnu. Omotávání ovečky tenkou vlnou trvá opravdu dlouho), pastelky, fixy, nůžky, tavná pistol.

Jak na tvoření:

  • Z kartonu vystřihněte tvar těla ovečky. Doporučuji vystřihnout tělo ovečky spíše ve tvaru obláčků než pouze ovál. Vlnu při omotání oceníte drobné výřezy, ve kterých vlna drží na místě. Přo omotávání oválu může vlna různě klouzat.
  • Na karton přicvakněte dva kolíčky, které budou tvořit nožičky. Zkuste, jestli budoucí beránek nebo ovečka bude stát.
  • Začněte omotávat. Omotávejte cik-cak, tak aby vlna na kartonu držela.
  • Vystřihněte a vymalujte hlavičku beránka nebo ovečky. Hlavičku přilepte.
  • Domalujte kopýtka.

Další tvořící nápady:

Vypěstujte si jarní osení a vytvořte si svěží jarní aranžmá.

S dětmi jsem tvořila podle nápadu na: http://grisa-tvoreni.webnode.cz/fotogalerie/prace-skolnich-deticek/jednoduche-fotonavody/a3-ovecka/

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky