Dnes slaví : Ondřej Zítra slaví : Iva

tvoření s dětmi, tvoříme srdce na Valentýna, vyrábíme s dětmi srdce z lásky, výtvarné nápady na ValentýnaV zimě 14. února se slaví svátek Svatého Valentýna. Svatý Valentýn je známý jako patron zamilovaných. Na Valentýna se vyrábí přáníčka a symbolem tohoto svátku jsou hlavně srdíčka :-). Hodně se také mluví o tom, že hlavním účelem tohoto svátku je komerce. Ať tak nebo onak, pokud děti vyrobí vlastnoručně srdíčko a věnují ho, troufám si tvrdit, že určitě potěší :-). Nabízím proto několik nápadů na valentýnské tvoření s dětmi.

 Srdíčko z obtisků dlaní dětí

Materiál na tvoření: prstová červená barva (nebo vodové), papír.

Toto tvoření je jednoduché, a netřeba ho asi moc popisovat. Zvládnou ho i batolátka. Děti si namažou ručičky červenou prstovou barvou (lze i vodovými barvami) a obtisknou dlaně na papír ve tvaru srdce. Pak se dá srdíčko různě kreativně dotvořit. Je to moc hezká vzpomínka, nutno přiznat, že občas  vyvážená poměrně špinavým dítětem i přilehlým okolím :-).

 Srdíčko z natrhaných kousků papírů

  • Materiál na tvoření: bílý papír, natrhaný červený  papír, lepidlo.
  • Natrhané kousky červeného papíru pokládáme na plochu papírového srdíčka potřeného lepidlem.

 Srdíčko -  rozpité vodové barvy v soli (to jediné modré srdce)

  • Materiál na tvoření: tvrdý papír, lepidlo, sůl, vodové barvy. Sůl padá na zem, takže posléze i smetáček a lopatičku :-).
  • Postup je jednoduchý: srdíčko se natře lepidlem a posype solí. Tato fáze je poměrně hodně zábavná, naše děti solí s velkou oblibou :-). Pak se vezmou vodové barvy a dělají se různé ťupky. Barva se v soli rozpíjí.

tvoření s dětmi, tvoříme srdce na Valentýna, srdce z lásky, výtvarné nápady na Valentýna

Tipy na výchovu dětí

Kanál nebyl nalezen

Říkanky pro děti

Kanál nebyl nalezen

Nechejte si zasílat novinky