Dnes slaví : Jeroným Zítra slaví : Igor

Již třetím rokem se v Neratovicích povedlo proměnit jedno městské sídliště v závodní trať pro děti. Od roku 2016 se zde pořádá tato úžasná akce pro děti a my měli to štěstí, že jsme mohli být při tom. Jak závod vznikl a co k tomu vedlo se dočtete na našich partnerských stránkách, které pořádají tento závod od jeho počátku, Neratovické cyklohrátky - aneb jak máma plní sen svým dětem. Letos,i přes vrtošivé rozmary počasí se akce vyvedla a pro příští rok budeme muset založit novou kategorie, protože ti mladší nám již odrůstají. Pojďte nahlédnout do toho jak celá akce probíhala a co se dělo.

Vrtošivé rozmary počasí

Letos si s námi počasí trochu hrálo a do poslední chvíle nebylo jasné, zda se závod uskuteční. Ze zkušeností z minulých ročníků jsme posunuli termín Neratovických cyklohátek na 1. 9. 2018. Konec léta je přece ještě pořád horký. Termín jsme navrhli někdy na jaře a léto bylo, až úmorně, parné. Poslední týden před závody, kdy finišovalo kompletování cen, roznášení letáků, plakátů, poslední organizační změny, se počasí zhoršilo a my ještě v sobotu ráno 3 hodiny před startem nevěděli zda v dešti akci konat nebo ne. Postupně nám do obýváku, ke všem taškám, cenám, vybavení, přibývali pořadatelé a jejich ratolesti, čekající co se bude dít. I přes skepsi některých jsme se rozhodli závod začít chystat.

Počasí se nakonec umoudřilo

V dešti jsme šli na místo závodu a začali chystat trať, svážet posezení, chystat stánky a vše připravovat. Okolo nás kroužily děti a ujišťovaly se, že akce proběhne. Přestože registrace do závodu začínala až ve 12:30 a my měli zpoždění, od 12 hodin se kolem scházeli lidé. Nabízeli nám pomoc se stavbou stanů, nebo rozmístěním lavic. Nikomu nevadilo malé zpoždění. Všichni to se zájmem sledovali. 12:30 jsme spustili registraci, při které se zapsalo 70 dětí. I přes to počasí, na malém městském sídlišti, se nám povedlo vytáhnout tolik dětí od počítačů, tabletů, telefonů a dát jim jedno parádní odpoledne. Celkem se na akci sešlo na 200 lidí.

Vždy je lepší do lokální akce zapojit místní sponzory

Od prvního ročníku spolupracujeme s místní opravnou kol Cykloik, kde nám věří a rádi nás podpoří, stejně jako místní pizzerie U Anity, která se postarala ceny pro vítěze i přes změnu majitele. Každý rok nám místní restaurace Koupák zapůjčí své stoly a lavice, aby si měli všichni kam sednout. Letos jsme chtěli do akce zapojit více místních firem. Oslovili jsme tedy místní továrnu Spolana a.s. a obchodní řetězec Lídl. Tři měsíce čekání domlouvání a plánování se vyplatily a my tak mohli všem dětem, které se přihlásily a jejich sourozencům dát drobnosti, které si odnesly domů i když nevyhrály. Nejen to. Letos, právě díky Lídlu, jsme mohly všem dětem zajistit i občerstvení zdarma, takže si všechny děti mohly na sídlišti opéct buřta a zkrátit si tím čekání, než na ně v závodu dojde řada. Děti se zvědavostí okukovaly boxerský pytel a boxery Tomáše s Patrikem, kteří přišli, pod vedení Magdy Přibylové z místního Respect boxing clubu, udělat malou exhibici a dětem ukázat, že box vůbec nemusí být krvavá jatka, ale může to být zábava. Věříme, že příští rok za pojíme více místních firem.

Akci sponzorují formy z celé republiky

Když člověk pořádá akci pro děti, nesmí spoléhat jen na místní, proto jsme opět oslovili i přespolní firmy. Každý rok se snažíme závod posunout někam dál. Letos jsme se dohodli s internetovým obchodem Poháry Bauer a pro vítěze všech kategorií jsme získaly krásné tematické trofeje a medaile. Oslovila nás společnost Bite Gaming s nabídkou drobností pro děti, po kterých se jen zaprášilo.  Mezi hlavní sponzory hlavních cen se zapojila i firma K+B, která věnovala elektroniku, Lego stavebnice a zapojila se do grafické úpravy a tisku letáků a plakátů.  Vzhledem k povaze toho, co dělám a jak miluji knihy, jsem nemohla nechat akci bez knížek a dohodou jsme získali pro děti knihy z nakladatelství Knížata. Stejně tak jsme rozdali časopisy od Českých drah a jiných nakladatelů, kteří nám poslali časopisy na minulé ročníky a zbylo z nich.

BESIP - bezpečnost byla jedním z hlavních motivů závodu

Čekání si děti mohly ukrátit také u stánku organizace BESIP, která nás již druhým rokem podporuje a akce se zúčastní. Letos jsme stánek BESIPU, kvůli počasí, museli schovat pod stan. Protože jsme mistři improvizace, použili jsme k tomu stan, který nám daroval internetový obchod Expodům.cz. Stánek se tam v pohodě vešel a ještě zbylo místo na děti, které se chtěly schovat před deštěm. Děti si tak mohly vyplnit dopravní testy a odnést si odměnu. V rámci bezpečnosti jsme se letos domluvili s místní nemocnicí ALMEDA na kompletaci lékárničky, pro ošetření úrazů. Úraz jsme zaznamenali jen jeden, skončil mašličkami na bradě.

Pro dobrou fotku se musíš umět umazat

Řekl mi kolega fotograf, a fotka  kde klečí v louži plné vody a fotí děti, které přes tu louži projíždějí, je toho důkazem. Vlastně ani nevím, kdo si to užíval víc. Zda děti, nebo fotografové, ale bez ohledu na počasí a louže, výsledné fotky stojí za to. Navíc jsme letos připravili program i pro dospělé a tak se mohli podívat na to, co fotografové Zdeněk Faltýn a Vladimír Gajdošík fotí, když zrovna nefotí děti v dešti na kolech.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! To je moto celé akce.

Teď si na 3 měsíce oddechneme, abychom už od ledna zase začali oslovovat sponzory, rozjeli kampaň na sociálních sítích a přesvědčili místní, že návštěva této akce bude jejich děti bavit, něco se naučí, a i když nevyhrají, něco si odnesou. Cílem akce je umožnit účast v ní všem bez rozdílu pohlaví, zdravotního a mentálního stavu nebo sociálního postavení. Zatím se nám to daří a my jsme na to hrdí.

 

Všechny informace o Cyklohrátkách  naleznete na stránkách Cyklohratky.cz

Kompletní fotogalerie naleznete na Facebookových stránkách:

https://www.facebook.com/pg/cyklohratky/photos/?tab=album&album_id=674394282918111

https://www.facebook.com/pg/cyklohratky/photos/?tab=album&album_id=674354412922098

 

Děkujeme všem sponzorům, dobrovolníkům rodičům i dětem.


Partneři akce

   
 Poháry Bauer      
Asek     

Tipy na výchovu dětí

30. září 2023

 • Přiznání rodičů: Co se jim honí v hlavách?

  Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je

  ...
 • Dvě malé děti, aneb jak to všechno zvládnu!?

  Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z

  ...
 • Šikana: Jak jí předcházet?

  Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit.

  ...

Říkanky pro děti

30. září 2023

 • 40 našich nejoblíbenějších

  1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

  2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si

  ...
 • Můj andělíček

  Andělíčku, můj strážníčku,

  opatruj mi mou dušičku,

  opatruj ji ve dne, v noci,

  od zlého i od

  ...
 • Jirka

  Jede Jirka na koze,

  bačkory má na noze,

  na bačkorách ostruhy,

  spadl s kozou do struhy.

Nechejte si zasílat novinky