Výtvarný nápad pro malé děti - vyrábíme a tvoříme s dětmi sovy

Hodnocení uživatelů:  / 7

vyrábíme sovy, tvoříme s dětmi sovyTento článek je o tom, že velmi oblíbeným tvořivým námětem pro děti je sova. Sovy zaregistrujete, i kdyby jste je do této doby znali jen jako nápěv písně Tří sester: "Sovy v mazutu". Sovy prostě vedou, můžete se s nimi setkat často a v různých podobách. A taky je tento článek o tom, že i když tvoříte podle vzoru, může to dopadnout úplně úplně jinak Laughing. Tenhle námět jednoznačně doporučuji, je jednoduchý. Můžete si sovy přilepit třeba na dveře, je to velmi pěkná dekorace.

Číst dál...

Podzim umí být krásný - podzimní výtvarné náměty a tvoření s dětmi

Hodnocení uživatelů:  / 8

tvoříme s dětmi podzim, podzimní výtvarné náměty podzimPříchod podzimu jsem pravidelně očekávala s mokrým hadrem na hlavě, znamenalo to, že se z hřiště přesuneme do domácnosti, kde se děti budou poměrně hodně nudit.

Jak ale můžete zjistit, podzim umí být krásný a poskytuje bezvadné náměty pro tvoření :-). Pro účely tvoření dělím podzim na dvě části: raný - to je to období, kdy podzim teprve začíná, ještě bývá světlo a nebývá tak zima. A podzim pozdní: v listopadu se pak podzim přehoupne do své tmavé části a to je doba pro tvoření lampiónů a svícnů. Na tuto etapu plynule navazuje Advent, kdy se tvoří věnce a kalendáře pro děti. Přichází Mikuláš, kdy se těším na výrobu mikulášských kornoutů pro děti a vánoční tvoření.

Číst dál...

Podzimní nápady - jak vydlabat dýni na Halloween?

Hodnocení uživatelů:  / 1

Podzimní nápady, tvoření na podzim, jak vydlabat dýni na Halloween, tvoříme s dětmi na podzimZvyk dlabat dýně má původ v irské legendě o Jackovi, který za svého života tak hřešil, že po smrti musí bloudit v dýni a svítit si svíčkou na cestu. Na konci října se už brzy stmívá a světlo, které se line z vydlabané dýně, vypadá ve tmě opravdu efektně. Navíc legenda není bez zajímavosti a proto jsme pustili do dlabání dýně taky. Inspirujte se nápadem na tvoření a vydlabejte si s dětmi na Halloween dýni.

Číst dál...

Výtvarný nápad na podzim - ježek jako otisk dlaně a razítka z brambor

Hodnocení uživatelů:  / 13

Ježek se na zimu ukládá k zimnímu spánku a navíc je to sympatické zvíře - stává se tak oblíbeným námětem dětského podzimního tvoření :-). Při troše fantazie lze vidět ježečka i v otisku dětské dlaně a tak jsme se pustili do tvoření. Inspirujte si a vytvořte si ježečka. Je to skvělá vzpomínka na malé ruce našich dětí.

Číst dál...

Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem

Hodnocení uživatelů:  / 9

Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem, tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzimPodzim hýří nádhernými barvami. Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstí. Pomocí prstových barev, fantazie a dětských tlapiček si můžete (relativně :-) jednoduchým způsobem vykouzlit nádherně barevný podzimní strom.

Číst dál...

Výtvarný nápad pro malé děti - trháme a lepíme ovoce

Hodnocení uživatelů:  / 4

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.K tradičním podzimním činnostem patří také sklizeň jablek a hrušek. Sběr těchto druhů ovoce vybízí k tvoření :-). Pojďme si s dětmi vyrobit jablíčko a hruštičku :-). Tvoření je velice jednoduché a určeno i pro nejmenší děti. Tvoření navíc můžeme zpestřit různými říkadly (např. Byla jedna babka; Foukej, foukej větříčku apod.).

Číst dál...