Výtvarné techniky pro děti - frotování (frotáž) a jeho variace

Hodnocení uživatelů:  / 0

výtvarné techniky pro děti, frotování, frotáž, frotování papírové šablony, malování na vlhký papír s bílou frotáží, kupované šablony frotování a domácí výroba vlastních šablonKatka Neubauerová se zakoukala do velmi jednoduché, variabilní a všem přístupné techniky frotování čili prokreslování struktury. Technika, kterou snad každý zná, ale ne každý si na ni ze svého dětství vzpomene. Nejznámější její variantou je prokreslování mincí a nebo podzimního listí. Když se jí tato metoda dostala do hledáčku tvořivých nápadů, přišlo ji na mysl pár možností, jak metodu kreativně využít.
Článek o výtvarné technice frotování pro Vás připravila právě Katka Neubauerová. Ve svém pojednání shrnula své zkušenosti s tou technikou, článek je členěn do čtyř celků: frotování papírové šablony, malování na vlhký papír s bílou frotáží, možnosti využití kupovaných šablon a domácí výroba vlastních šablon.

Číst dál...

Výtvarné techniky pro děti - vyškrabávací obrázky

Hodnocení uživatelů:  / 3

Výtvarné techniky pro děti, vyškrábavací obrázky, výtvarné náměty pro děti, práce s tuší a voskovkami, vyškrabavání

Vsadím se s Vámi, že tuto techniku vyškrabávání dobře znáte - z Vašich školních let :-). Vyškrabávání využívá tmavého pozadí - dobře se tak hodí pro ztvárnění třeba světel ve tmě. Já si pamatuji, že jsme ji používali na obrázcích, na kterých byly lampiónové průvody :-). Pracuje se s tuší, takže to není úplně nejčistší práce. Pokud se tuší potřísní prsty, hůře se z prstů dostává a některé děti práci s tuší moc rády nemají. Na druhou stranu při vyškrabávání se objevuje barevný podklad, to působí, tak trochu kouzelně :-). Dceru vyškrabávaní bavilo, říkala:"Pastelky se musí pořád měnit, tady to jenom vyryješ a je to". :-)

Číst dál...