Podzim umí být krásný - podzimní výtvarné náměty a tvoření s dětmi

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

tvoříme s dětmi podzim, podzimní výtvarné náměty podzimPříchod podzimu jsem pravidelně očekávala s mokrým hadrem na hlavě, znamenalo to, že se z hřiště přesuneme do domácnosti, kde se děti budou poměrně hodně nudit.

Jak ale můžete zjistit, podzim umí být krásný a poskytuje bezvadné náměty pro tvoření :-). Pro účely tvoření dělím podzim na dvě části: raný - to je to období, kdy podzim teprve začíná, ještě bývá světlo a nebývá tak zima. A podzim pozdní: v listopadu se pak podzim přehoupne do své tmavé části a to je doba pro tvoření lampiónů a svícnů. Na tuto etapu plynule navazuje Advent, kdy se tvoří věnce a kalendáře pro děti. Přichází Mikuláš, kdy se těším na výrobu mikulášských kornoutů pro děti a vánoční tvoření.

Toto podzimní fázování má význam: špatným načasováním se může stát, že lampiónový průvod naplánujete do doby, kde je ještě večer světlo (nepřejte si vidět tváře dětí, když není vidět, jak ve tmě svítí lampión) nebo tvoření z podzimních přírodnin nachystáte na dobu, kdy už žádné neseženete (i to se mi stalo :-). A pokud chcete vyrobit přáníčka a dárky pro více lidí je začátek října čas - minimálně vymýšlet náměty:-).

Takže co tvořit na začátku podzimu?

 Až půjdete s dětmi na procházku, doporučuji Vám nasbírat si přírodniny - listy, klacíky, šišky, mochyně. Listy stačí vylisovat a spolu s ostatním "materiálem" přilepit tavnou pistolí na kolo z kartónu (stačí obyčejná stará krabice).

Podzimní tvoření s dětmi: věnec

 Na začátku podzimu se v různých podobách objevuje v tématech pro děti sklizeň ovoce. Je to barevné, "sladké" téma :-). Mňam.

tvoříme s dětmi podzim, tvoříme s dětmi podzim ovoce

Další jdou na řadě listy, možností je nekonečně mnoho. Listy jsou materiál, který se doslova "válí po zemi, je tedy levný, ale přitom krásný, hýři nepřebernými možnostmi barev. Listy se dají otiskovat, z vylisovaných listů lepit koláže, vytvářet podzimní skřítky, vyrábět kytice. K tvoření jsou báječní i další přírodniny -  šišky, kaštany, žaludy, šípky, barevné listí, mochyně. (Přečtete si, jak sbírat s dětmi přirodniny: tady).

tvoříme s dětmi podzim, tvoříme z listů, tvoříme z listí

A pak tu najdeme ostatní náměty: deštníky, houby, draky. Námětů, technik a variací na podzimní téma je nekonečně mnoho. Spoustu informací najdete na internetu.  Na Casprodeti.cz najdete návody na tvoření s dětmi tady: inspirace podzim. Senzační podzimní tvořivé nápady najdete také na tvorive.estranky.cz. Já vyhledávám pomocí vyhledavače Googlu a zadávám tato slova: tvoření s dětmi podzim, skřítci podzimníčci, podzimní stromy výtvarné náměty, tvoříme z listů, tvoříme z listí, ježci tvoření s dětmi, sovy tvoření s dětmi, owl craft kids, tvoření s přírodnin.

tvoříme s dětmi podzim