Tea bag folding - tvoření z čajových sáčků

Hodnocení uživatelů:  / 5

Tea bag folding je skládání čajových sáčků technikou origami. Čajové sáčky jsou vlastně výborný "odpad" pro tvoření. Může být krásně barevný a pokud začnete čajové sáčky sbírat například v organizaci, můžete nashromáždit spoustu tvořivého materiálu. Různé značky čajů mají různé velikosti přebalů (zjistila jsem, že například Pickwick má větší sáčky než Teakanne :-). S většími přebaly se lépe pracuje, ale i tak je to vlastně drobná, titěrná práce vyžadující dávku trpělivosti. Přiznávám, že naše děti (3 a 6 let) složitější tvar nesloží - na posledních fotografiích ale uvidíte, že i ony si čajovými obaly pohrály :-). A určitě je baví aranžovat již vzniklé tvary :-). Vzniklé tvary můžete použít na výrobů přání anebo třeba záložek. Tento článek můžeme chápat jako seznámení s technikou a taky na změnu pohledu na čajové sáčky - určitě si s nimi vyhrajete :-).

Číst dál...

Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíru

Hodnocení uživatelů:  / 3

výroba vánočního přání, výroba ručního papíru, Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíruPapír je jeden z nejpoužívanějších materiálů, najdete ho všude a v různých formách. Papír si můžete taky ale vyrobit s dětmi doma. Jeho výroba je určitě zajímavou příležitostí ukázat dětem, jak se papír vyrábí. Vyrobený ruční papír můžete použít třeba pro vlastní výrobu originálních přání k nejrůznějším příležitostem. Článek navazuje na Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení a ukazuje možnosti, jak ručně doma vyrobený papír využít k výrobě (nejen) vánočních přání.

Číst dál...

Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení

Hodnocení uživatelů:  / 2

Výroba ručního papíru s dětmi - postup, barvení, tvoření s dětmiPapír je jeden z nejpoužívanějších materiálů, najdete ho všude a v různých formách. Papír si můžete taky ale vyrobit s dětmi doma. Jeho výroba je určitě zajímavou příležitostí ukázat dětem, jak se papír vyrábí. Vyrobený ruční papír můžete použít třeba pro vlastní výrobu originálních přání k nejrůznějším příležitostem. Jak výrobu domácího papíru aplikovat na výrobu ručního papíru najdete tady: Výroba přání z vlastnoručně doma zhotoveného ručního papíru.
Může se Vám zdát, že technika práce s papírovou hmotou je celkem náročná a raději ji opustíte, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že opak je pravdou. Dají se s ní vyrobit pěkná jednoduchá dílka s poměrně malými dětmi. S naší Aničkou jsme z papírové hmoty tvořili, už když jí bylo rok a půl. Nyní pracujeme s papírovou hmotou s dětmi od 4 let v doprovodu maminky na kroužku dílničky domácího tvoření v rodinném centru Dobříšek

Číst dál...

Kašírování - kašírujeme s dětmi misky

Hodnocení uživatelů:  / 5

Kašírování je výroba předmětů z papírových kousků. Tento výrobní postup se nazývá také papier maché (papírmašé) pochází z francouštiny a znamená "rozkouskovaný papír". Papír se roztrhá na kousky, natře lepidlem a položí se na formu v několika vrstvách. Vyrobené předměty mohou být, jak dekorativní, tak užitečné. Vyrobit si můžete třeba misky, použít ji můžete na různé poklady.

Číst dál...

Potřebujete originální a pestrý papír? Nabatikujte si ho!

Hodnocení uživatelů:  / 1

výroba originální a pestrého papíru, tvoření s dětmi, výtvarné nápady pro děti.Potřebujete originální a pestrý papír? Někdy potřebujeme papír, jaký běžně neseženeme. Můžeme si ho nazdobit vlastním způsobem: skládáním a namáčením do barevné kapaliny- je to taková "papírová batika". Zkoušela jsem to za asistence dvou našich dětí, barvit papír je velice bavilo. Je zábavné pozorovat, jak barva vytváří skvrny na papír. Nutno ale říci, že barva může být všude a opravdu barví. Doporučuji proto, buď barvit s maximální obezřetností nebo venku za hezkého počasí.
Využití je různorodé: papír můžete použít na výrobky, které mají být pestrobarevné nebo třeba jako originální balící papír.

Číst dál...

Tvoříme z ruliček toaletního papíru - zvířátka

Hodnocení uživatelů:  / 7

tvořivá recyklace, tvoříme s dětmi, tvoříme z ruliček toaletního papíru, tvoříme zvířátkaChcete si vyrobit zvířátka, jak je vyrobit tak, aby byla "3D"? Zkuste zvířátka z ruliček toaletního papíru. Zrecyklujete tak vhodný odpad. Děti tvořily zvířatka - kočičku  v mateřském centru (vyráběly děti ve věku 4r., 2 r. a 1,5 r. s dopomocí rodičů) a byla jsem překvapená, jak si děti s vyrobenou kočičkou hrály stavěly ji ohrádku a měly z ní opravdu radost.

Číst dál...