Tvoříme s dětmi - motýlek ze skládaného papíru a chlupatého drátku

Hodnocení uživatelů:  / 6

Tvoříme s dětmi - motýlek ze skládaného papíru a chlupatého drátku. jak vyrobit zápich do květináče.Milým a veselým výrobkem může být motýlek ze skládaného papíru, chlupatého drátku a korálku. Výroba je relativně jednoduchá: děti ale musí naskládat papír do harmonik, což jsem zjistila, že bývá potíž. Musí také ohnout a zakroutit chlupatý drátek a navléknout na něho korálek. Já sama jsem vyráběla motýla s vlastními dětmi a výtvarných dílnách a mám za to, že to je bezva trénink jemné motoriky a trpělivosti. Pokud tvoříte s hodně malými dětmi, můžete si výrobu rozfázovat - jeden den naskládat harmoniku, druhý den pracovat s chlupatým drátkem a až třetí den kompletovat. Motýlka lze použít jako zápich do květináče a věnovat třeba jako milou pozornost.

Číst dál...

Vyrábíme z plata od vajec hladovou housenku

Hodnocení uživatelů:  / 4

tvoření s dětmi, vyrábíme z plata od vajec, tvoříme housenku z plat od vajecHladová housenka se líbí snad všem dětem. Výroba housenky je velmi jednoduchá, zvládne ji i 3-leté dítě (s pomocí dospělého). Při tvoření housenky zužitkujete plata od vajec, zhotovení housenky je nenáročné na materiál. Housenku můžete použít jako dekoraci do dětského interiéru.

Číst dál...

Velikonoční zajíčci z ruliček od toaletního papíru

Hodnocení uživatelů:  / 3

Velikonoční zajíčci, velikonoční tvoření, tvoříme s dětmi jaro, zajíčci z ruliček od toaletního papíru, "Máme doma zajíčka, nese v koši vajíčka. Bílé, žluté, mramorové, bílé, žluté, fialové. Máme doma zajíčka -
z čokolády vajíčka."

Jedním ze symbolů Velikonoc je zajíček. Velikonoční zajíček má nosit dětem vajíčka.

Výroba zajíčků určitě zlepší náladu nejen dětem. Téměř sami si je zvládnou vyrobit z ruliček od toaletního papíru, barevných papírů a dalších drobností, které určitě máte doma.

Číst dál...

Velikonoční beránci a ovečky - zvířátka na kolíčku

Hodnocení uživatelů:  / 4

velikonoční beránci a ovečky, tvoření s dětmi, zvířatka na kolíčkuK symbolům Velikonoc patří beránci a ovečky. Jednou z možností, jak je vytvořit s dětmi, jsou zvířátka na kolíčku. Základem tvoření těchto zvířatek jsou dva kolíčky připevněné na kartonu, výrobky jsou tak stabilní a samostatně stojí. Tělo beránka jsme omotali vlnou, spojení beránek-ovečka-vlna se mi zdá "věrné". Nemusíte se ale bát použít cokoliv, co máte právě po ruce. Upotřebte vatu a vatové tyčinky do uší, popcorn, zmuchlaný krepový papír - prostě cokoliv.  Zvířatka z kolíčku nemusí sloužit jen jako dekorace, děti ji použivaly i jako hračku.

Číst dál...

Výtvarný nápad na Velikonoce - slepička a kuřátka jako otisk ruky

Hodnocení uživatelů:  / 2

Výtvarný nápad Velikonoce, tvoření s dětmi, slepice a kuřátka otisk rukyK jaru a Velikonocím patří slepice a kuřátka. Slepičky a kuřátka se dají dobře znázornit i s úplně malými dětmi za pomocí otisků jejich ručiček. Vytváření obrázků za pomoci otisků rukou není vůbec tak jednoduché, jak to vypadá. Je nutné otisknout ruku a prsty správným směrem, to může být pro děti obtížnější. Také musíte mít fantazii, abyste viděli v otisku nějaký motiv. Výtvarný nápad je vhodný i pro malé děti.

Číst dál...

Jarní dekorace - narcisy z plata od vajíček

Hodnocení uživatelů:  / 3

Narcisy patří k prvním jarním kytičkám a snad proto jsou narcisy oblíbeným jarním motivem. Zajímavým materiálem, z čeho vyrobit narcisy, je využití plat od vajíček. Vyrobené kytičky můžete využít jako součást přání, jako zápich do květináče nebo si vyrobit věnec na dveře.

Číst dál...

Jarní výtvarné nápady - kytičky jako otisk ruky

Hodnocení uživatelů:  / 4

K jaru patří tulipány, sněženky a narcisy. Motivy prvních kytiček se dají velice dobře znázornit i s úplně malými dětmi za pomocí otisků jejich ručiček. Výtvarný nápad je určený i pro velmi malé děti. Otisk můžete použít i na výrobu přánička ke Dni matek. Je to krásná památka na drobné ruce našich dětí.

Číst dál...

Velikonoční tvoření – nejlepší tipy jak na jarní osení

Hodnocení uživatelů:  / 4

Vytvořte si s dětmi svěží jarní dekoraci – zasejte osení nebo řeřichu. Setím osením se bavíme už několik let, je osvěžující vidět po zimě něco zeleného :-). Pokud osení zasadíte trochu méně tradičně, třeba do skořápek od vajíček, vyrobíte si působivé jarní aranžmá.  Mimo vlastního kreativního tvoření, tak absolvujete zajímavý biologický pokus :-)

Číst dál...